Soutěž pro studenty středních škol pod záštitou Festivalu spisovatelů Praha

Vážení přátelé!
Srdečně zveme všechny studenty pražských středních škol, aby se zúčastnili prvního ročníku soutěže mladých literátů, pojmenované “Soutěž s Parkerem”. Tato soutěž je pořádána ve spolupráci s 8. ročníkem mezinárodního Pražského festivalu spisovatelů a je, stejně jako tento festival, sponzorována značkou Parker. Jméno i tradice této značky jsou úzce spjaty se vzděláváním, studenty i psaním, a to zejména díky osobě jejího zakladatele, George S. Parkera, který byl původně učitelem v malém americkém městečku konce minulého století.

“Soutěž s Parkerem” navazuje na tradici ušlechtilých slov, napsaných pery Parker v průběhu dlouhých let ve jménu krásy, umění, humanity a míru. Soutěž je pořádána pro studenty pražských středních škol ve věku 15 - 19 let.

Úkolem je napsat úvahu, esej, či jiný stylistický útvar v rozsahu 200 – 250 slov (maximálně) na téma “Svět v příštím tisíciletí”. Po připojení přihlášky a odeslání na na adresu uvedenou na přihlášce budou všechny literární práce zařazeny do soutěže. Prosíme o zaslání nejpozději do 15. března 1999.

Ze všech došlých příspěvků vybere odborná porota tři nejlepší díla. Členy této poroty jsou spisovatelka a dramatička Daniela Fischerová, spisovatel Ludvík Vaculík, spisovatel a dramatik Jiří Stránský, básník a ředitel Pražského festivalu spisovatelů Michael March a Petra Štolová, zástupkyně značky Parker.

Výherci soutěže budou pozváni na slavnostní vyhlášení vítězů, které se uskuteční v týdnu od 12. do 16. dubna 1999 v průběhu Pražského festivalu spisovatelů, v pražském Divadle v Celetné. Spolu s vítězi budou pozváni i jejich rodiče, učitelé a spolužáci ze třídy. Zde jim budou předány ceny a též se zde, mimo jiné, setkají se slavnými spisovateli – účastníky Pražského festivalu spisovatelů. Mezi pozvanými nechybějí Edward Albee, Harold Pinter, D. M. Thomas, Per Olov Enquist, Sławomir Mrożek, či Michal Viewegh.

Na vítěze tří nejlepších prací čekají tyto hodnotné ceny:

  • 1. cena: plnicí pero Parker Duofold Greenwich a certifikát na nákup knih dle vlastního výběru v hodnotě 4 000 Kč. Práce vítězného autora bude rovněž uveřejněna v tisku.
  • 2. cena: souprava plnicího a kuličkového pera Parker Sonnet 14K Dimonite a certifikát na nákup knih dle vlastního výběru v hodnotě 2 000 Kč.
  • 3. cena: souprava plnicího a kuličkového pera Parker Rialto v modrém barevném provedení a certifikát na nákup knih dle vlastního výběru v hodnotě 1 000 Kč.
Doufáme, že Vás naše soutěž zaujala a velmi se těšíme na všechny studentské literární práce. Děkujeme Vám předem za ochotu a spolupráci a přejeme Vám mnoho optimismu do Vaší práce.

Další informace a odpovědi na Vaše případné dotazy Vám ráda poskytne vedoucí tohoto projektu Dana Tomášová na telefonním čísle 02/22 00 92 13, fax číslo 02/22 00 91 54.