SOUTĚŽ S PARKEREM

PARKER - OFICIÁLNÍ PERO FESTIVALU SPISOVATELŮ PRAHA ‘99

PARKER, světoznámý výrobce per, se již druhým rokem připojuje k Festivalu spisovatelů Praha ’99 jako Oficiální pero Festivalu.

”Spojení Festivalu spisovatelů Praha a značky PARKER je přirozeným svazkem. Festival spisovatelů oslavuje vynikající literární díla. Jeho posláním je inspirovat nás ke psaní a čtení, naučit nás těšit se ze psaného slova. Posláním PARKERu je rovněž přinášet radost a inspirovat nás ke psaní,” prozradil nám pan Frank Symes, business manager značky PARKER pro Českou republiku a Slovenskou republiku. ”Jsme opravdu rádi, že se můžeme připojit k tak velkolepé akci a podpořit ji.”

Jiným neziskovým úsilím značky PARKER byla kampaň na podporu gramotnosti. V roce 1997 uspořádala celosvětovou kampaň nazvanou Words of Inspiration Appeal. Významným a známým osobnostem v jednotlivých zemích vložila do rukou pero PARKER a požádala je o zápis slov věnovaných dětem do antologie. Ta byla v lednu roku 1998 v New Yorku vydražena a získané finanční prostředky byly věnovány fondu UNICEF na programy rozvoje gramotnosti dětí v zemích třetího světa. Z České republiky do antologie přispěli například: básník, spisovatel a vědec Miroslav Holub, místopředsedkyně senátu a překladatelka Jaroslava Moserová, spisovatel Josef Škvorecký, spisovatel, překladatel a předseda českého PEN-Klubu Jiří Stránský, Dana a Emil Zátopkovi, Věra Čáslavská, Tereza Maxová, Miloš Forman, Jiří Menzel, Theodor Pištěk, Eva Urbanová a Jan Saudek.

Příběh značky PARKER se začíná psát v roce 1889 ve státě Wisconsin, USA, kde učitel telegrafie George Safford Parker, unavený věčným spravováním per svých studentů, začíná pracovat na zdokonalení plnicího pera. Tak se zrodilo první pero slavné značky s doživotní zárukou. Od té doby se pera PARKER stala svědky řady historických událostí. Italský hudební skladatel Giacomo Puccini napsal v roce 1896 perem PARKER operu La Boheme a rovněž Sir Arthur Conan Doyle vytvořil slavné příběhy Sherlocka Holmese perem PARKER. George Bernard Shaw použil v roce 1912 pera PARKER k napsání hry Pygmalion, která se později stala předlohou populárního muzikálu My Fair Lady. Vrchní velitel Spojeneckých vojsk v Evropě, generál Dwight D. Eisenhower, podepsal ve francouzské Remeši perem PARKER 51 dohodu o ukončení druhé světové války.

Značka PARKER se za více než sto let svého působení ve světě stala natolik významnou a prestižní, že je dnes synonymem špičkové kvality a tradice.

Spojení tradice a dneška mají odborníci značky PARKER na paměti neustále. Jejich výrobce loni přišel s novou sérií plnicích per nazvaných PARKER Snake Pen. Jde o moderní a exotickou podobu originálního pera Snake Pen vyrobeného téměř před sto lety, které má stejně jako jeho předchůdce všechny předpoklady stát se vzácným a ceněným perem. Má podobu ručně tepaného hada, který obtáčí povrch pera a jemuž z očí září smaragdy. Jde o limitovanou sérii - na světě bylo vyrobeno pouze 5 250 per Snake Pen. 5 000 z nich je zdobeno stříbrem a pouze 250 osmnáctikarátovým zlatem.